Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Venkovní jednotkou pro systém ARIANEXT M je vlastní tepelné čerpadlo. 

Jde o vysoce efektivní kompaktní monoblokové tepelné čerpadlo systému vzduch - voda pro topení nebo chlazení. Obvykle se kombinuje s vnitřní hydraulickou jednotkou od Chaffoteaux.

Principem tepelného čerpadla vzduch-voda je odběr tepla z venkovního prostředí (vzduchu) a jeho přenos na topné médium (vodu).

Poměr energie přivedené (elektrické energie ze sítě) a množství vyrobeného tepla pro topení je určován poměrem, který se označuje jako COP. Čím je poměr COP vyšší, je tepelné čerpadlo účinnější. U Chaffoteaux ARIANEXT M dosahuje hodnota COP až 5,11.

Základem každého tepelného čerpadla kompresor. ARIANEXT M používá vysoce kvalitní dvojkomorový rotační kompresor s chladivem R410A. Výkon tepelného čerpadla měněn DC regulací v širokém regulačním rozsahu. Tepelné čerpadlo se v každém okamžiku se dokáže přizpůsobit aktuální potřebě daného objektu. Možnost modulace výkonu je hlavní předností již dlouhodobě osvědčených dvoukomorových rotačních kompresorů. Modulace výkonu snižuje počet zapnutí a vypnutí kompresoru, prodlužuje jeho životnost a snižuje rozběhové proudové odběrové špičky. Rychlý rozběh kompresoru a krátká doba odmrazování jsou předností. Kvalitní kompresor je doplněn soustavou prvků v okruhu chladiva, které poskytují vysokou účinnost a vynikající tepelně technické vlastnosti.

Přenos tepla z okruhu chladiva je zajištěn bohatě dimenzovaným deskovým výměníkem v kombinaci s nízkoenergetickým oběhovým čerpadlem. 

Loading...